Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
OkrúhleHľadať
 
 

Symboly obce

Symbolmi obce sú erb obce, vlajka obce, pečať obce, prípadne aj znelka obce a sú zapísané do Heraldického registra Slovenskej republiky.

Obec má právo na vlastné symboly a je povinná ich používať pri výkone samosprávy a označuje erbom obce a vlajkou obce budovu, ktorá je sídlom orgánov obce, zasadaciu miestnosť obecného zastupiteľstva a úradnú miestnosť starostu obce.

Obec používa odtlačok úradnej pečiatky s erbom obce a názvom obce na rozhodnutia, oprávnenia a osvedčenia skutočností vydaných pri výkone samosprávy.

Právnické osoby zriadené alebo založené obcou, iné právnické osoby a fyzické osoby môžu používať symboly obce len so súhlasom obce.


 

erb obce OkrúhleErb obce Okrúhle

V zelenom štíte veľký zlatý, dvakrát previazaný snop, vpravo sprevádzaný strieborným pravošikmým  kosákom na zlatej rukoväti.

 

 

 

 

vlajka obce OkrúhleVlajka obce Okrúhle

Obecná vlajka má podobu piatich pozdĺžnych pruhov zeleného, žltého, bieleho, zeleného a žltého. Vlajka má pomer strán 2 : 3 a ukončená je tromi cípmi, t. j. dvomi zástrihmi, siahajúcimi do tretiny jej listu. Farebnosť pruhov na vlajke je daná farbami obecného erbu.

 

 


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka